Болгарія розпочала будівництво атомного енергоблоку за технологією США
Фото: thekievtimes.ua
У Болгарії розпочалося будівництво енергоблоку за унікальною для Європи технологією
АЕС у придунайському місті Козлодуй працює на двох радянських ядерних реакторах, які в майбутньому використовуватимуть американське та французьке ядерне паливо.
У Болгарії розпочалося будівництво 7-го енергоблоку АЕС Козлодуй. Під час будівництва використовуватиметься унікальна для Європи американська технологія. Про це повідомляє Euractiv.
Як зазначив прем’єр-міністр країни Ніколай Денков, Болгарія використовуватиме нові технології американської атомної компанії Westinghouse, яка сподівається вийти на ринок ЄС через болгарський проєкт.
Зазначається, що у світі діють лише дві атомні електростанції, які використовують технологію Westinghouse AP1000: одна – в Китаї, інша – у США, і Україна також зацікавилася американською технологією.
“Державна компанія, відповідальна за проєкт, отримає 250 млн євро. Компанія розпочне переговори з організаціями, які мають збудувати 7-й енергоблок АЕС. Термін завершення проєкту – 2033 рік”, – сказав Денков.
АЕС у придунайському місті Козлодуй працює на двох радянських ядерних реакторах, які в майбутньому використовуватимуть американське та французьке ядерне паливо.
Уряд Болгарії планує розпочати підготовку до будівництва 8-го реактора АЕС Козлодуй за тією ж технологією AP1000: будівництво двох нових енергоблоків має відбуватися паралельно, і другий має бути добудований через два-три роки після першого.
Рішення уряду Денков назвав одним з найважливіших, які Кабмін ухвалить за час своїх повноважень.
Він додав, що технологія, яку Болгарія обрала для цих реакторів, дозволяє за дуже короткий час змінювати потужність реакторів, що “надзвичайно важливо для стабільного управління енергосистемою”.
Нагадаємо, Міненергетики Болгарії влітку готувало арбітражний позов проти російського монополіста Газпрому за призупинення постачання газу у квітні 2022 року після відмови Болгарії платити у російських рублях.
Раніше повідомлялося, що Болгарія купуватиме газ дешевше, ніж у Газпрому.