Зеленський назвав головний пріоритет для України
Україна максимально швидко рухалася шляхом виконання семи рекомендацій Єврокомісії, запевнив глава держави.
Найголовнішим пріоритетом для України є готовність уже цього року до політичного рішення щодо початку переговорів про членство в Євросоюзы. Про це сказав президент Володимир Зеленський, виступаючи через відеозв’язок на колегії Єврокомісії у вівторок, 24 жовтня.
“Для України це топпріоритет – готовність уже цього року до політичного рішення про початок переговорів щодо членства в ЄС. Сподіваюся, що й для Євросоюзу також. Ми заклали міцну основу для цього. Мета зараз особлива. Якщо можемо позбутися “сірих” геополітичних зон, ми повинні зробити це”, – зазначив глава держави.
Зеленський підкреслив, що Україна максимально швидко рухалася шляхом виконання семи рекомендацій Єврокомісії, щоб зробити можливим ухвалення політичного рішення щодо початку вже цьогоріч переговорів про членство в ЄС.
“Ми зробили чимало, і я сказав би, що набагато більше, ніж можна було очікувати від держави, що зазнала повномасштабної агресії. Втім, Україна не звертається по політичні знижки, а демонструє необхідний політичний темп, адже ми поділяємо підхід, що рішення мають базуватися на індивідуальних досягненнях країн, які прагнуть стати членами Європейського Союзу”, – сказав президент.
Зеленський нагадав, що в Україні триває реформа конституційного судочинства, у межах якої розпочато реалізацію закону про відбір суддів Конституційного суду, що його ухвалено з урахуванням висновків Венеційської комісії.
Також було затверджено Державну антикорупційну програму, посилено наявну антикорупційну архітектуру, а також ухвалено закон про відновлення електронних декларацій посадовців та їх перевірок під час воєнного стану.
Зеленський нагадав про ухвалення закону про відновлення електронних декларацій посадовців та їх перевірок під час воєнного стану.
“Забезпечуємо відповідність нашого законодавства вимогам FATF. Абсолютно визначний крок – ухвалення закону про політично значущих осіб”, – наголосив він.
Окрім того, було ухвалено важливе антимонопольне законодавство. Українське законодавство у сфері медіа узгоджено з нормами Євросоюзу.
“Утверджуємо захист різноманітності в Україні через захист прав національних спільнот. Уже ухвалено відповідні законодавчі зміни, зокрема закон про національні меншини, і розроблено чітке бачення наступних кроків в освітній сфері. Є й державна цільова програма “Єдність у розмаїтті”. Усе це відкриває нові й широкі можливості для національних громад”, – запевнив президент.
Раніше міністр МЗС Дмитро Кулеба повідомив, коли можуть початися переговори про вступ України в ЄС. За його словами, наша країна все зробила для цього.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp