Телескоп ЄКА зробив унікальне відкриття у нашій галактиці
Вони знайдені у скупченні Омега Центавра, яке розташоване на відстані в 17 тисяч світлових років від Землі і має ширину 150 світлових років.
Телескоп Європейського космічного агентства (ЄКА) Gaia представив результати нового дослідження Чумацького Шляху і Сонячної системи. Він віднайшов 500 тисяч нових зірок у нашій галактиці і 156 тисяч раніше невідомих астероїдів у Сонячній системі. Про це пише Gizmodo.
Gaia обертається навколо Сонця приблизно там само, де розташований знаменитий космічний телескоп Вебб – на відстані в 1,5 млн км від Землі. Свою роботу він розпочав у грудні 2013 року, аби скласти найповнішу карту нашої галактики і виявити якомога більше нових зірок та інших космічних об’єктів.
На цей раз Gaia провів спостереження за найбільшим кульовим зоряним скупченням у нашій галактиці – Омега Центавра, яке розташоване на відстані в 17 тисяч світлових років від Землі і має ширину 150 світлових років.
“Саме тут телескоп виявив 500 000 нових зірок, які виявилася набагато тьмянішими, ніж виявлені раніше. При цьому космічний телескоп перевершив їхні очікування, адже зміг виявити в 10 разів більше зірок у ядрі зоряного скупчення. Завдяки новим спостереженням ми змогли вивчити структуру зоряного скупчення, те, як розподілені в ньому зірки, і багато іншого. Також ми отримали дані про 156 тисяч раніше невідомих астероїдів у Сонячній системі і змогли описати їхні орбіти та приблизні характеристики. Телескоп Gaia також виявив 381 так звану гравітаційну лінзу. Це об’єкти в космосі, які спотворюють і підсилюють світло від об’єктів із глибшого космосу. За допомогою таких гравітаційних лінз астрономи можуть зазирнути в найвіддаленіші куточки Всесвіту”, – заявилив в ЄКА.
Таким чином вчені виявили, що деякі об’єкти – не зірки, а далекі квазари. Це – дуже яскраві ядра галактик, енергію яким дають чорні діри.
Нагадаємо, раніше Нubble сфотографував спіральну галактику IC 1776, яка розташована на відстані понад 150 мільйонів світлових років від Землі.
Телескоп Hubble зробив фото незвичайної галактики
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp