НАБУ оновило підозри у справі про розтрату коштів Укргазбанку
Колишньому голові правління фінансової установи та ще двом посадовцям інкримінували нову статтю – про створення злочинної організації.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оновили підозри трьом учасникам злочинної в Укргазбанку, які упродовж 2014-2020 років незаконно вивели з фінансової установи 206 мільйонів гривень. Про це 24 серпня повідомила пресслужба НАБУ.
За даними журналіста Олега Новікова, йдеться про тодішніх голову правління Укргазбанку Кирила Шевченка, його заступника Дениса Чернишова та директора департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами Олексія Лютого.
Зазначається, що посадовців тепер також підозрюють у створенні злочинної організації, заволодінні коштами Укргазбанку у особливо великих розмірах, службовому підробленні та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Слідство встановило, що у листопаді 2014 року вони запровадили схему виведення коштів із держбанку через сплату послуг псевдопосередникам нібито за залучення коштів великого бізнесу та державних установ і підприємств, а у вересні 2015 року створили злочинну організацію.
“Насправді ж посередництво відбувалося лише на папері: клієнти розміщували кошти в державному Укргазбанку на депозити за власною ініціативою або ж згідно з порядком, запровадженим для держсектору Кабміном. Натомість держбанк, на підставі фіктивних актів виконаних робіт, справно сплачував псевдопосередникам за послуги, які ті ніколи не надавали, та про яких більшість клієнтів банку навіть не знала”, – наголосили в НАБУ.
Псевдопосередниками виявилися ФОПи, самозайняті та юридичні особи, більшість з яких зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі. За час її існування держустанова здійснила понад тисячу перерахувань 52 таким “агентам”, витративши, як вважає слідство, понад 206 мільйонів гривень.
24 серпня колишній голова правління Укргазбанку та екскерівник Нацбанку Кирило Шевченко заявив, що йому додатково інкримінували статтю 255 Кримінального кодексу України (створення та керівництво злочинною організацією, діяльність якої спрямована на вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів) у справі
Він підкреслив, що розцінює таку перекваліфікацію обвинувачення як тиск з метою схилити учасників справи до свідчення проти нього в умовах, коли терміни досудового розслідування добігають кінця.
Нагадаємо, на початку жовтня минулого року НАБУ і САП повідомили Шевченку та ще чотирьом особам про підозру у розтраті коштів Укргазбанку шляхом зловживання службовим становищем та у службовому підробленні.
Цього ж місяця ексголову Нацбанку оголосили у розшук.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news