Джонсон відреагував на звільнення посла Пристайко
Фото: twitter.com/BorisJohnson
Вадим Пристайко та Борис Джонсон
Звільнення відбулося через тиждень після того, як Пристайко в ефірі Sky News назвав слова президента Зеленського щодо ранкових подяк британському міністру оборони Бену Воллесу “нездоровим сарказмом”.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон відреагував на звільнення з посади посла України у Великій Британії Вадима Пристайка та зазначив, що той був другом Британії. Про це у п’ятницю, 21 липня, колишній очільник британського уряду написав у Twitter.
“Сумно прощатися з Вадимом Пристайком, який був великим послом України та другом цієї країни. Сподіваюся, він скоро постане в іншому втіленні!” – написав Джонсон.
Пристайко став послом України у Великій Британії, відповідно до указу президента Зеленського від 20 липня 2020 року. До того Пристайко з 1994 року працював в МЗС на різних посадах. Був послом України в Канаді, заступником міністра закордонних справ, очолював місію України при НАТО.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський 21 липня звільнив Вадима Пристайка з посади надзвичайного і повноважного посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії та з посади постійного представника України при Міжнародній морській організації за сумісництвом.
На полях саміту НАТО у Вільнюсі Воллес відзначився заявою, у якій закликав Україну висловлювати більше вдячності партнерам за надану військову підтримку замість постійно ставити вимоги щодо розблокування нових видів озброєнь.
У відповідь на ці слова Зеленський сказав, що Україна дуже вдячна Британії та її народу за підтримку. Але також додав, що “можемо зранку прокидатися і дякувати міністру особисто”. Пристайко, коментуючи цю дискусію, назвав заяви “нездоровим сарказмом”. Цю заяву усі спостерігачі, включно з британськими медіа, сприйняли як критику на адресу президента Зеленського, і навіть після заперечень посольства телеканал Sky News не видалив твіт із критичним прочитанням слів посла.
Потім Пристайко надав пояснення, у якому він не відмежувався від критики, однак пом’якшив її, сказавши, що “сарказм між дружніми країнами не потрібен”