На саміті G7 розповіли про логістичні проєкти України
Україна була змушена повністю переформатувати свою логістику. Якщо до війни через морські порти проходило майже 60% усієї торгівлі, то тепер більша частина експорту та імпорту перевозиться залізницею та автомобільними дорогами.
Віцепрем’єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков на саміті міністрів транспорту G7 в Японії презентував перспективні українські логістичні проєкти. Про це Кубраков повідомив у Facebook.
Зокрема, серед проєктів було представлено “транспортний безвіз”.
“Уже є що показати та запропонувати міжнародним партнерам. Перш за все, нам вдалося за короткий проміжок часу перетворити Дунайський портовий кластер на потужний логістичний хаб. Завдяки модернізації портової інфраструктури, днопоглибленню причалів нам вдалося збільшити перевалку в Дунайських портах у 4,5 раза”, – зазначив Кубраков.
Також міністр розповів, що Україна розвиває “транспортний безвіз” з Євросоюзом, автомобільну та залізничну прикордонну інфраструктуру, а також логістичний потенціал.
За його словами, Україна, експортоорієнтована країна, була змушена повністю переформатувати свою логістику. До 24 лютого 2022 року через морські порти проходило майже 60% усієї торгівлі, тепер же більша частина експорту та імпорту перевозиться залізницею та автомобільними дорогами.
“Це стало викликом також і для сусідніх країн. Блокування агроекспорту суходолом на тлі зернового коридору, що нестабільно працює, могло б обернутися світу продовольчою катастрофою”, – додав він.
Кубраков зазначив, що потрібні глобальні рішення і чітка стратегія міжнародної підтримки розвитку альтернативних логістичних маршрутів.
Нагадаємо, раніше Євросоюз подовжив обмеження на імпорт зерна з України до вересня. Також повідомлялося, що поляки вимагають заборонити українську полуницю.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news