ГУР склало портрет середньостатистичного окупанта
Основний мотив окупантів воювати проти України – “бажання життєвої стабільності”, зазначили в розвідці.
Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони провело соціологічне дослідження серед російських військовополонених і склало середньостатистичний портрет окупанта. Про це ГУР повідомив на своєму Telegram-каналі.
Представник ГУР Андрій Юсов пояснив, що дослідження необхідне для того, щоби зрозуміти мотиви окупантів, що їх насправді спонукає.
Відповідно до дослідження:
- участь у війні проти України беруть росіяни з всіх регіонів Росії, незаконно мобілізовані на територіях ОРДЛО, Криму, а також контрактники так званої “народної міліції “ДНР”;
- 40% потрапили в полон добровільно, що свідчить про низький моральний дух ворога;
- 80% військовополонених незадоволені наказами керівництва.
- 50% стверджують, що у разі відступу командири відступлять, а особовий склад залишать;
- 60% оцінюючи особисті якості своїх командирів за п’ятибальною шкалою, ставлять їм найнижчу оцінку – 1. Тільки 3% поставили оцінку 5;
- тільки 17% військовополонених заявили про повну забезпеченість боєкомплектом, а 6% зазначили, що могли розраховувати на підтримку інших підрозділів.
Найсильнішим чинником, який стимулював воювати проти України полонені назвали:
- бажання життєвої стабільності – 54,8%,
- можливість просунутись в житті -35,9%.
Серед цих респондентів ніхто не вибрав такі варіанти як “бажання помститися за товаришів” та “бажання бути професійним військовим”.
Основним джерелом інформації в армії Росії є розмови з товаришами по службі та дзвінки додому. Телебаченню серед респондентів довіряють тільки 20% опитаних.
Нагадаємо, більшість жителів РФ вважають, що їхня країна рухається в правильному напрямку. Також більшість опитаних не скасували б початок “воєнної операції”, якби повернулися до минулого.
Більшість росіян чекають на другу хвилю “часткової” мобілізації
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news