У ГУР озвучили деталі рятувальної спецоперації в Судані
Фото: Facebook / Олег Ніколенко
Більшість українців працювали у Судані в авіаційній галузі
Українським воєнним розвідникам довелось їхати 900 км по території, що переходить “з рук в руки”.
Українські воєнні розвідники провели в Судан унікальну спецоперацію, де спалахнули бої між армією та силами швидкого реагування. Україна змогла, таким чином, повернути десятки наших громадян. Про це в понеділок, 1 травня, повідомляє Головне управління розвідки (ГУР), а також ТСН, що випустив відповідний сюжет.
Більшість українців працювали у Судані в авіаційній галузі. Аеропорт одразу перетворився на поле бою, де громадяни залишились заблокованими без їжі та води.
“Діяла група спецназу в кількості менше, ніж 10 людей. Порівнюючи з рятувальними операціями США, які задіювали ґвинтокрили, бронетехніку, спецназ, або Саудівської Аравії, яка задіювала ракетний крейсер у порту Судану, ми діяли самотужки без бронетехніки, авіації та важкого озброєння, адже всі наші сили зараз задіяні на фронті”, – розповів один з учасників спецоперації.
Розвідники проаналізували найбезпечніші маршрути, залучили місцевих, скористались оголошеним перемир’ям та почали операцію.
Спецоперація ускладнювалась географічним розташуванням Хартума – у самому центрі Судану – потрібно було їхати 900 км по території, що переходить “з рук в руки”.
Нагадаємо, 15 квітня в Судані почалися зіткнення між Силами швидкого реагування (RSF) та регулярною армією.
Пізніше стало відомо, Україна провела першу евакуацію громадян із Судану. Операцію проводило ГУР Міноборони в координації з Офісом президента та МЗС.
Україна евакуювала з Судану ще одну групу громадян