Україна

Допоміг чат. Як дитину з України знайшли у ЧечніСюжет


Допоміг чат. Як дитину з України знайшли у Чечні

Блогерка в російському відеочаті натрапила на хлопчика, депортованого з України. Дитина була у компанії “чеченців”.

Користувачі в соцмережах розповсюджують відео з російського відеочату, на якому українська блогерка розмовляє з чоловіком, який стверджує, що перебуває у Чечні. На записі поруч із ним сидів маленький хлопчик, який на початку розмови сказав: “Слава Україні”.

Дівчина намагалася з’ясувати у чоловіка, звідти саме дитина, але він заявив, що не розмовляє українською мовою. Пізніше чеченець сказав, що хлопчик ніби з Києва.

Розмова у відеочаті

Коли блогерка почала розпитувати, де вони знаходяться, чоловік сказав, що не розуміє української мови. Тоді дитина переклала йому питання на російську – жінка зрозуміла, що хлопчик з України.

Чоловік відповів, що вони зараз перебувають у Чечні. Українка намагалася з’ясувати, звідки саме хлопчик. Однак дитина дивилася в камеру і майже нічого не змогла сказати.

Пізніше чеченець відповів, що хлопчик нібито із Києва. За кадром було чути чоловічі голоси, що кричали, мовляв, разом “підуть брати Київ”.

Пошук рідних в Україні

У мережі почала поширюватися інформація, що хлопчик із відео – це восьмирічний Іван Малиновський, який зник у жовтні 2022 року на Херсонщині. Але Служба розшуку дітей Магнолія уточнила, що мама підтвердила, що на відео не її син – не Іван Малиновський.

Пізніше проект Знайти своїх у коментарі Українська правда. Життя повідомив, що дитину з відео нібито впізнали рідні. Його ім’я журналісти не назвали, при цьому інформацію про хлопчика передали до Національної поліції України.

Дитина з ДНР?

Сьогодні у прес-службі Національної поліції у коментарі Українській правді. Життя розповіли, що український хлопчик, помічений у російському відеочаті в компанії “чеченців”, нібито проживає на непідконтрольній Україні території разом із батьками.

Українські правоохоронці, попередньо, ідентифікували дитину та її батьків та встановили, що сім’я знаходиться на окупованій території – у так званій “ДНР”.

При цьому журналісти також звернулися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубинця за більш детальною інформацією про хлопчика з відео, але відповіді поки що не надходило.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button