Україна

Легалізація одностатевих пар в Україні: що пропонують РадіСюжет


Легалізація одностатевих пар в Україні: що пропонують Раді

Парламенту пропонують ухвалити закон Про інститут реєстрованих партнерств. Документ орієнтований на одностатеві пари, стверджують автори проекту.

В Україні може з’явитися альтернатива традиційному шлюбу – партнерства, що реєструються. Відповідний законопроект №9103 13 березня зареєстрували у Верховній Раді. Насамперед документ орієнтований на одностатеві пари, стверджує автор, народний депутат Інна Совсун. Вона заявила, що після початку повномасштабної війни потреба ухвалити такий закон стала ще більш актуальною.

Навіщо потрібний документ

Зазначимо, що партнерства, що реєструються, – це новий інститут для всіх тих, хто не хоче оформлювати шлюб, і ним можуть скористатися як одностатеві, так і різностатеві союзи, цивільні та військові. Але оскільки ЛГБТ-пари в Україні юридично не мають права на шлюб, не можуть спільно володіти майном, успадковувати майно партнера чи партнерки, спільно виховувати дітей, цей законопроект насамперед орієнтований на них.

Як стверджує нардеп Совсун, документ нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки.

Головні пункти законопроекту

Реєстроване партнерство – це не шлюб, а добровільна сімейна спілка двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якої лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та корелюючі з визначенням сім’ї обов’язки відповідно до норм Сімейного кодексу України.

Зокрема, після реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи спільно ведуть домашнє господарство.

Реєстрація партнерства проводиться після 10 днів з дня подання відповідної заяви, а розірвання можливе як за спільною заявою, так і з волевиявлення однієї із сторін. Законопроектом також передбачено положення про можливість реєстрації партнерства за відсутності однієї особи або поза органом реєстрації актів цивільного стану (наприклад, коли особа є військовослужбовцем).

Проект містить положення щодо договору реєстрованого партнерства та вимог щодо його укладання. Якщо у такому договорі не передбачено інше, то на майно, придбане реєстрованими партнерами за час перебування у партнерстві, поширюється режим спільної власності.

У документі також передбачено положення для соціального захисту партнерів, вирішено питання у разі зникнення безвісти чи смерті іншого з партнерів (зокрема питання спадкування).

 facebook.com/sovsun.inna

“Повномасштабне вторгнення в Україну актуалізувало впровадження інституту реєстрованих партнерств. Наразі воно є нагальною потребою, враховуючи загрозу життю та здоров’ю людей через проведення бойових дій”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

“Насамперед, це необхідно, щоб захистити права військових. Оскільки тисячі з них не можуть офіційно оформити свої відносини, тому що їхні партнери або партнерки однієї з ними статі. І тому у випадках поранення, зникнення безвісти чи загибелі – їхні сім’ї та вони самі не мають достатнього юридичного захисту з боку держави.Также захисту потребують і цивільні, життя яких перебуває під постійною загрозою через постійні ракетні обстріли Росії. З огляду на цю ситуацію, ввести реєстровані партнерства слід невідкладно. У зв’язку з цим був підготовлений цей проект Закону Про інститут реєстрованих партнерств”, – наголошують автори.

Як українці ставляться до ініціативи

В Україні зростає кількість громадян, які добре ставляться до ЛГБТ-людей та виступають за рівні з ними права. Так, соціологи компанії Active Group звернули увагу на законопроект про партнерства і задали респондентам два питання.

Перший звучав так: чи є у вас знайомі чи родичі, які перебувають у одностатевих стосунках? Майже 15% точно знають, що такі люди є, а близько 13% – що можливо є. Понад 67% заявили про відсутність в оточенні представників ЛГБТ.

 activegroup.com.ua

Друге питання – як потрібно легалізувати в Україні одностатеві партнерства? Виходячи з відповідей, 35% вважають, що це треба зробити як звичайний шлюб, майже 16% – без усиновлення дітей. Близько 25% опитаних проти цієї ідеї, а 10% вважають за потрібне заборонити цей вид відносин.

 

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button