Україна

Росіяни видихаються. Де контрнаступатиме ЗСУ?Сюжет


Росіяни видихаються. Де контрнаступатиме ЗСУ?

Російський наступ на Донецькому напрямку видихається, кажуть українські військові, окупаційні війська РФ зазнали серйозних втрат і зіткнулися з нестачею боєприпасів.

 
Україна і весь світ чекає на великий контрнаступ ЗСУ. У російському інформаційному просторі зростає стурбованість бойовим потенціалом України. Хоча далеко не всі впевнені, що Україна має сили для контрнаступу. Чого чекати на фронті у найближчі місяці?
 
Росіяни захлинулися?
 
Російський наступ на Донецькому напрямі видихнувся. Окупаційні війська РФ зазнали серйозних втрат і зіткнулися з нестачею боєприпасів, повідомив в ефірі єдиного телемарафону представник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашковський.
 
“Насправді ворог видихся. Якщо порівнювати минулий тиждень, ворог значно зменшив кількість штурмових дій, кількість обстрілів”, — сказав він.
 
Дмитрашковський зазначив, що якщо раніше фіксували близько сотні штурмів та близько 600 обстрілів за добу, то зараз за день окупанти здійснюють до 30 штурмових дій. Обстріл фіксують 200-250. Він додав, що для відновлення настання окупаційним військом РФ потрібен час для відновлення.
 
Дмитрашковський розповів, що окупантам встановили ліміт у використанні снарядів, який вони не повинні перевищувати.
 
Якщо перевищують, наступного дня вони залишаються без боєприпасів. І це проблема не лише Пригожина, який каже, що йому не дають боєприпасів. Це загальна проблема у російській армії. Ворог, на мою думку, вже трохи видихся і не має тієї потужності, яку мав раніше”, – зазначив він.
 
Чекають на наступ з півдня
 
Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що росіяни вважають пріоритетом для українських сил наступ на півдні, зокрема у напрямку Бердянськ-Мелітополь у Запорізькій області чи Маріуполь-Волноваха у Донецькій області. Втім, деякі представники російської провоєнної спільноти стверджують, що українські сили мають достатню бойову силу, щоб провести другий контрнаступ: або ще в одному районі півдня України, або на лінії Куп’янськ-Сватове на північному сході Харківської області.
 
Один із російських “військоров”, пов’язаний із ПВК Вагнера, фактично погодився з оцінкою ISW щодо української оборони Бахмута, стверджуючи, що ЗСУ перемелюють найкращу піхоту російських військ у районі міста, щоб зменшити здатність російських військ зупинити будь-які поступи українських сил. Він також вважає, що ЗСУ зможуть просунутися на південь і зустріти там мінімальний опір Росії, на відміну від інших ділянок фронту. Депутат Держдуми Росії Дмитро Кузнєцов припустив, що метою ВСУ стане Кримський міст і стратегія його багатомісячного блокування — подібно до прикладу з Антонівським мостом у Херсонській області. Тому Кузнєцов закликав російські війська швидко розгорнути протидронний захист критичних ліній комунікацій, які поєднують Крим із материковою Росією.
 
Різні думки на Заході
 
Водночас, як пише The Washington Post, у українського керівництва та військових з’явилися сумніви, що ЗСУ зможуть успішно провести великий наступ, якого вже кілька місяців очікують від України.
 
“Або це буде різанина та трупи, або це буде професійний контрнаступ. Є два варіанта. У будь-якому разі наступ буде”, – заявив журналістам командир батальйону 46-ї десантно-штурмової бригади з позивним Куполом.
 
Деякі українські чиновники, з якими поговорили журналісти, також висловлюють сумніви щодо перспектив великого наступу ЗСУ. Один із них назвав символічною кількість танків, які країни Заходу обіцяють поставити Україні. Інші мають сумніви, що зброя прибуде на поле бою вчасно.
 
Але серед чиновників та експертів є й інша думка. Одне з американських джерел The Washington Post заявило, що ситуація на полі бою зараз не відображає повною мірою стан українських збройних сил, оскільки війська для наступу готують окремо — їх навмисно не відправляють у бій, у тому числі не залучають для оборони Бахмута. Один з українських чиновників заявив журналістам, що мета боїв за Бахмут — виснаження російської армії, а українські військові, які обороняють місто, не братимуть участі в майбутньому наступі.
 
“Одні захищаються, інші готуються”, – сказав командувач сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський. За його словами, утримання лінії оборони дозволить виграти час, необхідний для підготовки резервів.
 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button