Вчені вважають незвичною циклічність землетрусів у Туреччині
Через землетрус у Туреччині загинули більш як 7 тисяч осіб
Другий сильний землетрус магнітудою 7,6 стався через кілька годин після першого магнітудою 7,7, а це зі свого боку є “вкрай незвичним” природним явищем.
Май нагадав, що другий землетрус з епіцентром у районі Ельбістанн був афтершоком першого землетрусу, епіцентр якого знаходився в районі Пазарджик тієї ж провінції.
За його словами, другий сильний землетрус магнітудою 7,6 стався за кілька годин після першого, а це зі свого боку є “вкрай незвичним” у глобальному вимірі природним явищем. “Подібні явища ще називають подвійними землетрусами”, – сказав він.
“Епіцентр другого землетрусу знаходився за 100 км від першого. Це означає, що другий землетрус не був афтершоком першого. Кожен землетрус мав свої афтершоки”, – пояснив він.
Професор підкреслив, що афтершоки створюють загрозу для рятувальників, медичних працівників, сил безпеки і громадян.
Японський сейсмолог Йошинорі Моривакі нагадав, землетрус у Кахраманмараші став найпотужнішим в історії країни після Ерзінджанського землетрусу, який стався у 1939 році.
Йошинорі зазначив, що лінія розломів на території Туреччини почала рухатися.
“Це почалося з району Сіліврі три роки тому. За ці роки сталося багато землетрусів в Елязигу, Бінгелі, Муглі, Манісі й Ізмірі. Йдеться про шість плит, які урухомилися”, – сказав він.